Пошук по сайту
company logo
07 червня 2021, 16:46

7 червня 2021 року на запрошення Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів завідувач сектору Інституту законодавства Ірина Гуменюк взяла участь у засіданні круглого столу на тему: «Невиплата заборгованості по пенсіям внутрішньо переміщеним особам та громадянам України, що мешкають на непідконтрольних територіях: порушення прав чи сьогоденна реальність?».


   Із вступним словом до учасників заходу звернулися перший заступник Голови Комітету Михайло Цимбалюк і заступниця Голови Комітету Наталія Королевська. З доповіддю про порядок нарахування та виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам, про стан виконання завдань щодо ліквідації заборгованості з пенсійних виплат виступили: Генеральний директор Директорату розвитку соціального страхування та пенсійного забезпечення Міністерства соціальної політики України Валентина Кудін, заступник Голови Національного банку України Олексій Шабан, представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини з дотримання рівних прав і свобод Віктор Іванкевич.
   Народні депутати, представники органів державної влади, Пенсійного фонду України, Представництва управління Верховного Комісара ООН у справах біженців України, Української Гельсінської спілки з прав людини, наукових установ та інші учасники заходу обговорили проблеми механізму забезпечення пенсійних прав внутрішньо перемішених осіб та мешканців тимчасових окупованих територій, проаналізували стан виплати пенсій та результати виконання судових рішень щодо виплати заборгованості з пенсійних виплат.
   Під час обговорення визначили основні завдання подальшого правового регулювання пенсійного забезпечення зазначених категорій та спрощення механізмів верифікації осіб, що залишилася мешкати на тимчасово окупованій території. У рамках дискусії були сформовані пропозиції для рекомендацій за результатами засідання круглого столу та означені основні завдання, зорієнтовані на прийняття необхідних нормативно-правових актів з питань забезпечення пенсійних прав внутрішньо переміщених осіб та громадян, які мешкають на тимчасово окупованій території.
   Інститутом законодавством були надіслані інформаційно-аналітичні матеріали та пропозиції до проекту рекомендацій, які планується ухвалити за результатами круглого столу.

14 вересня 2021

i

Наш сайт переїхав на нову адресу! Тепер ми знаходимось тут: https://instzak.com.ua/
09 вересня 2021

i

7 вересня 2021 року у режимі відеоконференції відбулося перше засідання робочої групи з доопрацювання до другого читання проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування національної системи кваліфікацій» (реєстр. № 4147).
31 серпня 2021

i

18 серпня 2021 року в Інституті законодавства Верховної Ради України відбулося підписання Угоди про співпрацю між Інститутом та Одеським національним морським університетом.
26 липня 2021

i

21 липня 2021 року у дистанційному режимі відбулася зустріч співробітників Інституту законодавства Верховної Ради України із представниками Люблінського університету імені Марії Кюрі-Склодовської щодо налагодження співробітництва.
25 липня 2021

i

20 липня 2021 року за ініціативою Інституту законодавства Верховної Ради України та Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин, а також Координатора проектів ОБСЄ в Україні відбулося експертне обговорення «Законодавче забезпечення реінтеграції тимчасово окупованих територій».