Пошук по сайту
company logo
04 червня 2021, 09:51

31 травня – 2 червня 2021 року в Києві проходив Всеукраїнський форум «Україна 30. Освіта та наука».


   Відкрив Форум Президент України Володимир Зеленський. У дискусійних сесіях взяли участь народні депутати України, представники офісу Президента, Уряду, Національної академії наук України, ректори університетів, молоді вчені, освітяни, експерти, громадські діячі.
   Враховуючи значну експертну роль Інституту законодавства Верховної Ради України з питань реформування та законодавчого забезпечення публічної політики у сфері освіти та науки, організатори запросили взяти участь у заходах форуму від Інституту д.держ.упр., проф. Валерія Воротіна.
   Під час форуму обговорювалися питання української освіти й науки у світовому вимірі, цифровізація та популяризація науки, облаштування комфортного середовища для всіх учасників освітнього процесу. Приділена увага ролі сучасного університету як майданчика для досліджень, питанням залучення молоді в науку та підтримки молодих учених.
   До Всеукраїнського форуму «Україна 30. Освіта і наука» долучився голова Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак. Він озвучив основні кроки для розвитку освіти у світовому вимірі. Зокрема, йшлося про обмін досвідом, доступ іноземних університетів до України, запровадження стипендій. «Щоб розвиток освіти у світовому вимірі відбувався ефективно, потрібно звернути увагу передусім на обмін досвідом на міжнародному рівні: навчання студентів за кордоном», – наголосив Сергій Бабак.
   Президент НАН України Анатолій Загородній, своєю чергою, поінформував про рівні досягнення світової науки та здобутки українських науковців. «Світова наука бурхливо розвивається. Суспільство вкладає величезні кошти в її розвиток, і наука віддячує людству новими знаннями про природу. Особливої ваги набувають фундаментальні дослідження», – зазначив він.
   Виступаючи на форумі, Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет назвав надзвичайно масштабною групу стейкхолдерів в Україні, яка докладає зусиль для розвитку освіти у світовому вимірі. Група стейкхолдерів освітньої та наукової політики є надзвичайно масштабною, бо охоплює понад 65 % населення України.
   «Ми маємо підтримку міжнародних партнерів у реалізації планів і консолідації зусиль. Відкриттям стала ідея Президента щодо Всеукраїнської школи онлайн, яка знайшла своє продовження, вдосконалення та перетворення в сучасну та повноцінну онлайн-платформу завдяки консолідації зусиль. Якщо ми будемо продовжувати рухатися в цьому напрямі, усі наші плани реалізуються набагато швидше», – зазначила керівниця напрямку освіти і науки Офісу Президента України Аліса Ляліна.
   Крім того, під час форуму обговорювалися питання української освіти й науки в напрямі законодавчого забезпечення публічної політики та модернізації механізмів державного управління в означеній сфері суспільного розвитку.

14 вересня 2021

i

Наш сайт переїхав на нову адресу! Тепер ми знаходимось тут: https://instzak.com.ua/
09 вересня 2021

i

7 вересня 2021 року у режимі відеоконференції відбулося перше засідання робочої групи з доопрацювання до другого читання проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування національної системи кваліфікацій» (реєстр. № 4147).
31 серпня 2021

i

18 серпня 2021 року в Інституті законодавства Верховної Ради України відбулося підписання Угоди про співпрацю між Інститутом та Одеським національним морським університетом.
26 липня 2021

i

21 липня 2021 року у дистанційному режимі відбулася зустріч співробітників Інституту законодавства Верховної Ради України із представниками Люблінського університету імені Марії Кюрі-Склодовської щодо налагодження співробітництва.
25 липня 2021

i

20 липня 2021 року за ініціативою Інституту законодавства Верховної Ради України та Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин, а також Координатора проектів ОБСЄ в Україні відбулося експертне обговорення «Законодавче забезпечення реінтеграції тимчасово окупованих територій».