Пошук по сайту
company logo
08 лютого 2021, 16:36

5 лютого 2021 року у режимі онлайн-зустрічі відбулося обговорення пропозицій до щорічної доповіді Вищої ради правосуддя про стан забезпечення незалежності суддів за 2020 рік.


   Щорічна доповідь про стан забезпечення незалежності суддів в Україні є індикатором поточного рівня розвитку судової системи та інструментом, що дає змогу звернути увагу на актуальні проблеми та здобутки у сфері суддівської незалежності. Важливою функцією щорічної доповіді є моніторинг виявлених проблем і внесення пропозицій щодо шляхів їх вирішення.
У заході взяли участь представники Верховного Суду, органи суддівського врядування, самоврядування, асоціації суддів, Національної школи суддів, представники адвокатури, прокуратури, Державної судової адміністрації України, Служби судової охорони, а також наукові установи.
   Інститутом законодавства Верховної Ради України як базовою установою, яка забезпечує науково-правовий супровід законодавчої діяльності Верховної Ради України, було підготовлено ряд пропозицій з такого важливого питання, як стан нормативно-правового забезпечення сфери правосуддя.
   Головним науковим співробітником відділу моніторингу законодавства Оленою Бєловою, зокрема, була проаналізована низка законодавчих ініціатив, які знаходилися на розгляді Парламенту у 2020 році.
Науковий співробітник Інституту зазначила основні положення законодавства у сфері судоустрою і судочинства, які наразі потребують змін і приведення у відповідність до рішень Конституційного Суду України, а також рекомендацій Європейської комісії «За демократію через право».
   Стосовно запровадження додаткових гарантій незалежності суддів Інститутом було запропоновано розглянути подальше впровадження рекомендацій GRECO щодо незалежності НАЗК та громадської підзвітності цього органу з питань запобігання корупції.

09 квітня 2021

i

9 квітня 2021 року відбулася стратегічна сесія щодо створення Парламентської дослідницької служби в структурі Апарату Верховної Ради України «Працівники Парламентської дослідницької служби: правовий статус, кваліфікаційні вимоги».
07 квітня 2021

i

7 квітня 2021 року на запрошення Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів завідувач сектору Інституту законодавства Верховної Ради України Ірина Гуменюк взяла участь у комітетських слуханнях на тему: «Про стан виконання Стратегії подолання бідності».
06 квітня 2021

i

6 квітня 2021 року у комітетах Верховної Ради України відбувся круглий стіл «Обробка чутливих персональних даних: міжнародні стандарти та національний контекст». Захід пройшов за сприяння спільного проекту Європейського Союзу та Ради Європи щодо посилення операційної спроможності Омбудсмена та був присвячений проектам законів, покликаним удосконалити чинну редакцію Закону України «Про захист персональних даних».
29 березня 2021

i

26 березня 2021 року відбулася друга стратегічна сесія щодо створення дослідницької служби в Апараті Верховної Ради України «Види інформаційних продуктів дослідницької служби».
26 березня 2021

i

19 березня 2021 року в Інституті законодавства Верховної Ради України в рамках заходів, спрямованих на подальший розвиток законодавчого забезпечення реального сектору економіки, проведено круглий стіл з обговорення питань удосконалення правового регулювання ринкових відносин в Україні.