Пошук по сайту
company logo
08 лютого 2021, 16:36

5 лютого 2021 року у режимі онлайн-зустрічі відбулося обговорення пропозицій до щорічної доповіді Вищої ради правосуддя про стан забезпечення незалежності суддів за 2020 рік.


   Щорічна доповідь про стан забезпечення незалежності суддів в Україні є індикатором поточного рівня розвитку судової системи та інструментом, що дає змогу звернути увагу на актуальні проблеми та здобутки у сфері суддівської незалежності. Важливою функцією щорічної доповіді є моніторинг виявлених проблем і внесення пропозицій щодо шляхів їх вирішення.
У заході взяли участь представники Верховного Суду, органи суддівського врядування, самоврядування, асоціації суддів, Національної школи суддів, представники адвокатури, прокуратури, Державної судової адміністрації України, Служби судової охорони, а також наукові установи.
   Інститутом законодавства Верховної Ради України як базовою установою, яка забезпечує науково-правовий супровід законодавчої діяльності Верховної Ради України, було підготовлено ряд пропозицій з такого важливого питання, як стан нормативно-правового забезпечення сфери правосуддя.
   Головним науковим співробітником відділу моніторингу законодавства Оленою Бєловою, зокрема, була проаналізована низка законодавчих ініціатив, які знаходилися на розгляді Парламенту у 2020 році.
Науковий співробітник Інституту зазначила основні положення законодавства у сфері судоустрою і судочинства, які наразі потребують змін і приведення у відповідність до рішень Конституційного Суду України, а також рекомендацій Європейської комісії «За демократію через право».
   Стосовно запровадження додаткових гарантій незалежності суддів Інститутом було запропоновано розглянути подальше впровадження рекомендацій GRECO щодо незалежності НАЗК та громадської підзвітності цього органу з питань запобігання корупції.

22 лютого 2021

i

22 лютого 2021 року на запрошення Міністерства юстиції України співробітники Інституту законодавства Верховної Ради України – завідувач сектору Ірина Гуменюк та головний науковий співробітник Олена Бєлова – взяли участь у презентації звіту за результатами проведеного в 2020 році моніторингу впровадження й аналізу ефективності прийнятих нормативно-правових актів з питань судоустрою та судочинства, кримінальної юстиції.
16 лютого 2021

i

15 лютого 2021 року в Інституті законодавства Верховної Ради України проведено круглий стіл «Досвід державо- і правотворення в Україні в 1917–1921 роках та виклики сьогодення».
10 лютого 2021

i

10 лютого 2021 року під керівництвом Голови парламентського Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Дмитра Лубінця відбулося чергове засідання Робочої групи з розробки нової редакції Закону України «Про національні меншини в Україні».
08 лютого 2021

i

5 лютого 2021 року у режимі онлайн-зустрічі відбулося обговорення пропозицій до щорічної доповіді Вищої ради правосуддя про стан забезпечення незалежності суддів за 2020 рік.
05 лютого 2021

i

4 лютого 2021 року під головуванням Першого заступника Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука відбулося чергове засідання Робочої групи з розробки проектів законів з питань народовладдя, яке започаткувало новий етап її діяльності – роботу над законопроектом про місцеві референдуми.