Пошук по сайту
company logo
05 лютого 2021, 13:21

4 лютого 2021 року під головуванням Першого заступника Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука відбулося чергове засідання Робочої групи з розробки проектів законів з питань народовладдя, яке започаткувало новий етап її діяльності – роботу над законопроектом про місцеві референдуми.


   У заході взяли участь народні депутати України, представники Центральної виборчої комісії, Міністерства юстиції України, громадянського суспільства, а також співробітники Інституту законодавства Верховної Ради України, члени Робочої групи – заступник завідувача відділу Тарас Скомороха та завідувач сектору Юрій Данилюк.
   Відкриваючи засідання, Руслан Стефанчук наголосив, що підготовка проекту закону про місцеві референдуми є логічним продовженням діяльності Робочої групи.
   Представники Центру політико-правових реформ презентували концепцію майбутнього законопроекту та акцентували увагу на ключових його елементах, зокрема предметі, правових наслідках місцевого референдуму, суб’єктах ініціювання та призначення місцевого референдуму, основних процедурних питаннях тощо. Навколо цих питань і відбувалися фахові дискусії.
Обговорюючи основні аспекти місцевого референдуму, Юрій Данилюк зупинився, серед іншого, на питанні обов’язковості результатів місцевого референдуму й обмежень щодо ініціювання та призначення місцевого референдуму.
   Підводячи підсумки засідання, Перший заступник Голови Верховної Ради України запропонував до наступного засідання Робочої групи визначитися із п’ятьма ключовими питаннями правового регулювання місцевого референдуму: предмет, види, кількість питань, що можуть бути винесені на референдум, суб’єкти ініціювання та призначення, правові наслідки.

22 лютого 2021

i

22 лютого 2021 року на запрошення Міністерства юстиції України співробітники Інституту законодавства Верховної Ради України – завідувач сектору Ірина Гуменюк та головний науковий співробітник Олена Бєлова – взяли участь у презентації звіту за результатами проведеного в 2020 році моніторингу впровадження й аналізу ефективності прийнятих нормативно-правових актів з питань судоустрою та судочинства, кримінальної юстиції.
16 лютого 2021

i

15 лютого 2021 року в Інституті законодавства Верховної Ради України проведено круглий стіл «Досвід державо- і правотворення в Україні в 1917–1921 роках та виклики сьогодення».
10 лютого 2021

i

10 лютого 2021 року під керівництвом Голови парламентського Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Дмитра Лубінця відбулося чергове засідання Робочої групи з розробки нової редакції Закону України «Про національні меншини в Україні».
08 лютого 2021

i

5 лютого 2021 року у режимі онлайн-зустрічі відбулося обговорення пропозицій до щорічної доповіді Вищої ради правосуддя про стан забезпечення незалежності суддів за 2020 рік.
05 лютого 2021

i

4 лютого 2021 року під головуванням Першого заступника Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука відбулося чергове засідання Робочої групи з розробки проектів законів з питань народовладдя, яке започаткувало новий етап її діяльності – роботу над законопроектом про місцеві референдуми.