Пошук по сайту
company logo
30 січня 2020, 16:03

На запрошення Центру Разумкова в.о. директора Інституту законодавства, член-кореспондент НАН України Євген Романович Бершеда 30 січня 2020 року взяв участь у публічній дискусії «Майбутнє аналітичних центрів в Україні: завдання, виклики, можливості».


 Під час обговорення важливості ролі аналітичних центрів у виробленні державної політики Євген Романович зазначив:
- діяльність аналітичних центрів в умовах російської агресії, вимагає від них виважених підходів у пошуку джерел фінансування досліджень, пам’ятаючи вираз: «Гроші пахнуть»;
- одним із двох в Україні аналітичних центрів, фінансованих з Держбюджету, є Інститут законодавства Верховної Ради. Порівняно з недержавними дослідницькими центрами або незалежними аналітиками, такі центри мають кращі можливості для впровадження результатів досліджень. Зокрема, Інститут законодавства використовує кадрову складову співпраці влади і дослідників, заснувавши Українську школу законотворчості, серед слухачів якої народні депутати, їх помічники, співробітники секретаріатів парламентських комітетів, фракцій та груп, представники органів місцевого самоврядування;
- постійна співпраця є одним із чинників «кругообігу кадрів» між органами державної влади й аналітичними центрами, як це відбувається у розвинених країнах;
- перспективним напрямком діяльності вітчизняних аналітичних центрів є участь у міжнародних проектах, що забезпечує наявність української складової у їх прогнозних розробках розвитку, зокрема ЄС та НАТО. Така співпраця важлива й для адаптування законодавства України до законодавства Європейського Союзу та правового забезпечення членства України у Євросоюзі й Альянсі;
- актуальним та відносно новим завданням аналітичних центрів в умовах децентралізації є співпраця з місцевими органами для забезпечення прийняття ними оптимальних рішень.

25 вересня 2020

i

В Інституті законодавства Верховної Ради України оголошено набір слухачів для підвищення кваліфікації в Українській школі законотворення за освітньо-професійною програмою «Публічне управління та адміністрування».
03 вересня 2020

i

27 серпня 2020 року в Інституті законодавства Верховної Ради України в рамках започаткованих заходів щодо подальшого розвитку законодавчого забезпечення реформування економіки відбувся круглий стіл на тему: «Формування Національної економічної стратегії «Україна–2030».
12 серпня 2020

i

4 серпня 2020 року у рамках заходів, спрямованих на удосконалення законодавчого забезпечення розвитку реального сектору економіки, Інститутом законодавства Верховної Ради України проведено круглий стіл на тему: «Удосконалення законодавчих норм у сфері енергетичної безпеки України».
14 липня 2020

i

13 липня 2020 року відбулася зустріч у дистанційному режимі в.о. директора Інституту законодавства Верховної Ради України, члена-кореспондента НАН України Євгена Бершеди із новопризначеним координатором юридичного відділу Делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні паном П’єром Апраксіним.
13 липня 2020

i

9–10 липня 2020 року в Інституті законодавства Верховної Ради України, за участі Першого заступника Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, у дистанційному форматі відбулося експертне обговорення «Правовий моніторинг чи пост-законодавчий контроль: питання співвідношення та ефективності».