Пошук по сайту
company logo
11 квітня 2017, 09:05

3 квітня 2017 року в Інституті законодавства Верховної Ради України пройшло експертне обговорення на тему: "Розвиток законодавства про адміністративну відповідальність. Новий кодекс - потреба та перспективи", організоване Інститутом законодавства у співпраці з громадською організацією LEAD office - Підтримка розвитку органів правопорядку та Відділом з правоохоронних питань Посольства США в Україні.


3 квітня 2017 року в Інституті законодавства Верховної Ради України пройшло експертне обговорення на тему: «Розвиток законодавства про адміністративну відповідальність. Новий кодекс – потреба та перспективи», організоване Інститутом законодавства у співпраці з громадською організацією LEAD office – Підтримка розвитку органів правопорядку та Відділом з правоохоронних питань Посольства США в Україні.

Відкриваючи засідання, заступник директора Інституту законодавства, доктор юридичних наук Артем Янчук наголосив на застарілості Кодексу про адміністративні правопорушення 1984 р. та потребі внесення змін і доповнень до нього. Народний депутат України Мустафа Найєм запропонував одночасно працювати над розробкою проекту нового кодексу та вносити до чинного правового поля «точкові» зміни.

Співробітники Міністерства внутрішніх справ України – Юрій Лотоцький, Павло Полозенко відзначали відсутність можливості подачі органами поліції апеляційних скарг у справах про адміністративні правопорушення. Учасники обговорення підкреслювали, що нормативно передбачені стислі строки накладення адміністративних стягнень створюють можливість для затягування розгляду справи й уникнення адміністративної відповідальності. Наголошувалося на доцільності зміни положень щодо підстав для звільнення від адміністративної відповідальності – «за малозначність» та з «передачею на поруки», з огляду на їх хибне застосування. Підтримуючи необхідність пошуку рішень для врегулювання цих питань, голова громадської ради при МВС України Володимир Мартиненко запропонував посилити адміністративну відповідальність за керування у стані сп’яніння, зокрема й співробітників правоохоронних органів і суддів.

Правоохоронці також звернули увагу на законодавчі перепони щодо розгляду судами справ про притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення у сфері громадської безпеки у вихідні чи святкові дні. На їхню думку, забезпечення правопорядку та законності має бути безперервним.

Завідувач сектору Інституту законодавства, доктор юридичних наук Олег Муза зазначив, що в науці адміністративного права не існує узгоджених підходів до змісту майбутнього проекту Кодексу про адміністративні проступки, а вирішення цієї проблеми залежить, у першу чергу, від прийняття закону про кримінальні проступки та відмежування їх від адміністративних проступків.

Учасники засідання у цілому підтримали необхідність розширення прав учасників провадження у справах про адміністративні правопорушення. Наголошувалося на доцільності підготовки комплексних законодавчих змін до КУпАП, що стосувалися б не лише участі органів Національної поліції, але й інших суб’єктів владних повноважень, уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення. Висловлювалося переконання, що вдосконалення законодавства про адміністративну відповідальність сприятиме покращанню роботи і мотивації української поліції.

Народний депутат України Валерій Карпунцов закликав до об’єднання зусиль законодавців, експертів і громадськості з метою подальшого розвитку законодавства про адміністративну відповідальність.

 

 

 

 

 

23 травня 2019

i

21 травня 2019 року в Інституті законодавства Верховної Ради України відбулася зустріч із представниками Вільнюського університету та Інституту права Литви з метою налагодження наукового співробітництва.
23 травня 2019

i

21 травня 2019 року відбулася зустріч директора Інституту законодавства, академіка НАН України Олександра Копиленка та Координатора проектів ОБСЄ в Україні Генріка Вілладсена, у ході якої обговорювалася співпраця у сфері законотворчості, моніторингу чинного українського законодавства, освітньо-навчальної діяльності.
15 травня 2019

i

13 травня 2019 року Інститут законодавства Верховної Ради України спільно з Асоціацією психіатрів України провели засідання круглого столу «Психічне здоров’я нації: перспективи законодавчого забезпечення».
11 травня 2019

i

25 квітня 2019 року відбулася річна сесія Загальних зборів Національної академії наук України, на якій із доповіддю «Пріоритети законодавчої діяльності в контексті європейського вектору національної правової науки» виступив директор Інституту законодавства Верховної Ради України, академік НАН України О. Л. Копиленко.
26 квітня 2019

i

Проблеми та перспективи запровадження правового інституту лобіювання в Україні стали темою круглого столу, який було проведено 24 квітня 2019 року Інститутом законодавства Верховної Ради України за участю представників профільних парламентських комітетів, співробітників Міністерства юстиції, Антимонопольного комітету України, Національної школи суддів, ряду наукових та освітніх закладів Києва.