Пошук по сайту
company logo
11 квітня 2017, 09:05

3 квітня 2017 року в Інституті законодавства Верховної Ради України пройшло експертне обговорення на тему: "Розвиток законодавства про адміністративну відповідальність. Новий кодекс - потреба та перспективи", організоване Інститутом законодавства у співпраці з громадською організацією LEAD office - Підтримка розвитку органів правопорядку та Відділом з правоохоронних питань Посольства США в Україні.


3 квітня 2017 року в Інституті законодавства Верховної Ради України пройшло експертне обговорення на тему: «Розвиток законодавства про адміністративну відповідальність. Новий кодекс – потреба та перспективи», організоване Інститутом законодавства у співпраці з громадською організацією LEAD office – Підтримка розвитку органів правопорядку та Відділом з правоохоронних питань Посольства США в Україні.

Відкриваючи засідання, заступник директора Інституту законодавства, доктор юридичних наук Артем Янчук наголосив на застарілості Кодексу про адміністративні правопорушення 1984 р. та потребі внесення змін і доповнень до нього. Народний депутат України Мустафа Найєм запропонував одночасно працювати над розробкою проекту нового кодексу та вносити до чинного правового поля «точкові» зміни.

Співробітники Міністерства внутрішніх справ України – Юрій Лотоцький, Павло Полозенко відзначали відсутність можливості подачі органами поліції апеляційних скарг у справах про адміністративні правопорушення. Учасники обговорення підкреслювали, що нормативно передбачені стислі строки накладення адміністративних стягнень створюють можливість для затягування розгляду справи й уникнення адміністративної відповідальності. Наголошувалося на доцільності зміни положень щодо підстав для звільнення від адміністративної відповідальності – «за малозначність» та з «передачею на поруки», з огляду на їх хибне застосування. Підтримуючи необхідність пошуку рішень для врегулювання цих питань, голова громадської ради при МВС України Володимир Мартиненко запропонував посилити адміністративну відповідальність за керування у стані сп’яніння, зокрема й співробітників правоохоронних органів і суддів.

Правоохоронці також звернули увагу на законодавчі перепони щодо розгляду судами справ про притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення у сфері громадської безпеки у вихідні чи святкові дні. На їхню думку, забезпечення правопорядку та законності має бути безперервним.

Завідувач сектору Інституту законодавства, доктор юридичних наук Олег Муза зазначив, що в науці адміністративного права не існує узгоджених підходів до змісту майбутнього проекту Кодексу про адміністративні проступки, а вирішення цієї проблеми залежить, у першу чергу, від прийняття закону про кримінальні проступки та відмежування їх від адміністративних проступків.

Учасники засідання у цілому підтримали необхідність розширення прав учасників провадження у справах про адміністративні правопорушення. Наголошувалося на доцільності підготовки комплексних законодавчих змін до КУпАП, що стосувалися б не лише участі органів Національної поліції, але й інших суб’єктів владних повноважень, уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення. Висловлювалося переконання, що вдосконалення законодавства про адміністративну відповідальність сприятиме покращанню роботи і мотивації української поліції.

Народний депутат України Валерій Карпунцов закликав до об’єднання зусиль законодавців, експертів і громадськості з метою подальшого розвитку законодавства про адміністративну відповідальність.

 

 

 

 

 

22 березня 2019

i

У рамках заходів щодо законодавчого забезпечення розвитку реального сектору економіки 14 березня 2019 року Інститутом законодавства Верховної Ради України проведено круглий стіл на тему: «Інституційні новації в українській вищій освіті».
06 березня 2019

i

28 лютого 2019 року підписано Угоду про співпрацю між Інститутом законодавства Верховної Ради України та Дніпропетровським регіональним відділенням Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України».
26 лютого 2019

i

21 лютого 2019 року в Інституті законодавства Верховної Ради України відбувся круглий стіл на тему: «Міжнародні стандарти забезпечення права на безпеку та особисту недоторканість (захист від насильницьких зникнень, викрадення та переслідування): зарубіжний та український досвід».
14 лютого 2019

i

11 лютого 2019 року в Інституті законодавства Верховної Ради України відбулося робоче засідання Міжнародного центру моніторингу інвестиційного законодавства, темою якого обрано співпрацю між Україною та Індією у сфері інвестування.
31 січня 2019

i

17 січня 2019 року в Комітеті Верховної Ради України у закордонних справах відбулася презентація монографії «Питання розвитку та реалізації міжнародних стандартів прав корінних народів», що вийшла під егідою Інституту законодавства Верховної Ради України й Представництва Президента України в АРК.