Пошук по сайту
company logo
05 квітня 2017, 17:56

15 березня 2017 р. в Інституті законодавства Верховної Ради України відбулося засідання круглого столу із загальною спрямованістю на удосконалення законодавчого забезпечення розвитку реального сектору економіки України.


15 березня 2017 р. в Інституті законодавства Верховної Ради України відбулася відкрита лекція доктора Чада Вікері «Ієрархія законодавчих актів. Розуміння та імплементація правових рамок, що регулюють вибори».

Лекція організована Інститутом законодавства у співпраці з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) для ознайомлення з результатами науково-прикладного дослідження, проведеного групою експертів IFES у 2016 році на основі вивчення виборчого права різних країн світу.

Під час відкриття заходу заступник директора Інституту законодавства, доктор юридичних наук Артем Янчук зазначив, що якість виборчого законодавства є однією з ключових засад реалізації права на народне волевиявлення. Інститут законодавства, як базова установа науково-правового забезпечення законодавчої діяльності парламенту, сприяє вдосконаленню законодавчо-правових норм, і його системна співпраця з Міжнародною фундацією виборчих систем створить для цього потужний та дієвий ресурс.

У ході презентації доктор Чад Вікері, директор Центру прикладних досліджень і навчання, експерт із запровадження ефективних програм вирішення виборчих спорів Міжнародної фундації виборчих систем, підкреслив, що праву більшості країн притаманні загальні принципи, які є ключовими для визначення мети кожного правового акта в рамках нормативно-правової бази та забезпечують їх авторитет і законність. У матеріалах представленого ним дослідження охарактеризований взаємозв’язок положень різних документів нормативно-правового характеру – від міжнародних договорів до національних програм і керівних настанов. На думку авторів роботи, розуміння принципів ієрархії законодавчих актів важливе для забезпечення дотримання верховенства права. Воно необхідне у процесі розробки та впровадження відповідних правил і процедур, а також для належного застосування правових норм державними органами різних рівнів, що забезпечують виконання виборчого законодавства та захист основних громадянських і політичних прав населення. Не менш важливо, щоб таким розумінням та відповідними знаннями володіли й інші сторони, які беруть участь у діяльності, пов’язаній із виборчим процесом.

Лекція завершилася дискусією, що стосувалася як теоретичних, так і практичних аспектів теми. Учасники приділили увагу особливостям системи українського права в цілому та виборчого законодавства зокрема, обговорили питання його ефективності та перспектив розвитку, а також способи покращення практики застосування.

Слухачами й учасниками дискусії були співробітники Інституту законодавства, помічники-консультанти народних депутатів України, співробітники Апарату Верховної Ради України, науковці, викладачі та студенти вищих навчальних закладів, експерти і представники громадських організацій.

У найближчих планах подальшої співпраці Інституту законодавства та Міжнародної фундації виборчих систем є експертно-громадське опрацювання законодавчого врегулювання виборчих прав внутрішньо переміщених осіб.

 

23 травня 2019

i

21 травня 2019 року в Інституті законодавства Верховної Ради України відбулася зустріч із представниками Вільнюського університету та Інституту права Литви з метою налагодження наукового співробітництва.
23 травня 2019

i

21 травня 2019 року відбулася зустріч директора Інституту законодавства, академіка НАН України Олександра Копиленка та Координатора проектів ОБСЄ в Україні Генріка Вілладсена, у ході якої обговорювалася співпраця у сфері законотворчості, моніторингу чинного українського законодавства, освітньо-навчальної діяльності.
15 травня 2019

i

13 травня 2019 року Інститут законодавства Верховної Ради України спільно з Асоціацією психіатрів України провели засідання круглого столу «Психічне здоров’я нації: перспективи законодавчого забезпечення».
11 травня 2019

i

25 квітня 2019 року відбулася річна сесія Загальних зборів Національної академії наук України, на якій із доповіддю «Пріоритети законодавчої діяльності в контексті європейського вектору національної правової науки» виступив директор Інституту законодавства Верховної Ради України, академік НАН України О. Л. Копиленко.
26 квітня 2019

i

Проблеми та перспективи запровадження правового інституту лобіювання в Україні стали темою круглого столу, який було проведено 24 квітня 2019 року Інститутом законодавства Верховної Ради України за участю представників профільних парламентських комітетів, співробітників Міністерства юстиції, Антимонопольного комітету України, Національної школи суддів, ряду наукових та освітніх закладів Києва.