Пошук по сайту
company logo
15 червня 2018, 13:14

Про Українську школу законотворчості


В Інституті законодавства Верховної Ради України понад 10 років діє Українська школа законотворчості, яка напрацювала значний досвід надання науково-методологічної та освітньої допомоги народним депутатам України, співробітникам Апарату Верховної Ради України, посадовим особам органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. За цей час понад 1000 слухачів пройшли спеціалізований навчальний курс із законотворчості.

Навчальний процес у Школі постійно вдосконалюється з урахуванням сучасних тенденцій розвитку держави та потреб слухацької аудиторії. Цей фактор обумовлює новизну та актуальність змістовного наповнення навчальних програм.

Діяльність Школи отримала позитивну оцінку Секретаріату Європейської комісії “За демократію через право” (Венеціанська комiсiя), Європейської організації публічного права, інших міжнародних iнституцiй.

Сучасні соціально-політичні процеси, нові виклики, які постали перед Україною, стали поштовхом для всебічного реформування країни на основі європейських стандартів та цінностей, розвитку парламентаризму, зумовили необхідність реформування місцевого самоврядування, децентралізації державної влади в контексті здійснення конституційної та муніципальної реформ.

Виходячи з цього, в Українській школі законотворчості Інституту законодавства Верховної Ради України вперше в Україні розроблено відповідні магістерські програми з підвищення кваліфікації “Європейське парламентське право” та “Місцеве самоврядування та децентралізація”.

 

Основні завдання Української школи законотворчості:

 

- надання теоретико-методичної допомоги та підвищення рівня професійних знань у сфері законотворчої діяльності;

- науково-методична та інформаційна підтримка навчального процесу;

- проведення науково-дослідної роботи з актуальних проблем законотворчості;

- підготовка інформаційних матеріалів, оглядів, науково-практичних та методичних посібників, словників;

- вивчення досвіду організації законотворчої діяльності в зарубіжних країнах;

- проведення конференцій, круглих столів та інших заходів з проблемних питань законотворчої діяльності;

- здійснення співробітництва з вітчизняними та зарубіжними навчальними і науковими центрами з питань підготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

 

18 жовтня 2018

i

- 9 жовтня 2018 р. в Історико-меморіальному музеї Михайла Грушевського відбулася презентація серії видань Інституту законодавства Верховної Ради України «Із першоджерел» із передмовою Голови Верховної Ради України А. В. Парубія.       
03 жовтня 2018

i

У рамках заходів, спрямованих на подальший розвиток законодавчого забезпечення розвитку реального сектору економіки, 27 вересня 2018 року Інститутом законодавства Верховної Ради України проведено круглий стіл на тему: «Актуальні проблеми здійснення реформ в Україні».
26 вересня 2018

i

Інститут законодавства Верховної Ради України оголошує сесію з приймання кандидатських іспитів...
20 серпня 2018

i

26 червня 2018 року Інститут законодавства Верховної Ради України спільно з Женевським центром демократичного контролю над збройними силами та Центром досліджень армії..
12 квітня 2018

i

Інститут законодавства Верховної Ради України у співпраці з Представництвом Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні з 23 до 27 квітня 2018 року проводять...