Пошук по сайту
company logo
27 листопада 2018, 09:16

Конференції, семінари, круглі столи, організовані Інститутом


Заходи, організовані Інститутом законодавства Верховної Ради України у 2018 р.:- 20 листопада 2018 року в Інституті законодавства Верховної Ради України, спільно із Женевським центром демократичного контролю над збройними силами, Центром досліджень армії, конверсії і роззброєння, проведено науково-експертне обговорення питань забезпечення рівних можливостей для жінок і чоловіків у Збройних Силах України та інших військових формуваннях.


- 1 листопада в Інституті законодавства Верховної Ради України відбувся круглий стіл, присвячений обговоренню сучасного стану та тенденцій розвитку національного законодавства впродовж останнього десятиліття.


Інститут законодавства Верховної Ради України разом із Міжнародним Комітетом Червоного Хреста в жовтні 2018 року у черговий раз провів навчальні курси із міжнародного гуманітарного права, слухачами яких стали народні депутати України, їхні помічники-консультанти, співробітники секретаріатів парламентських комітетів і фракцій, учасники стажування в апараті Верховної Ради України.


- 18 жовтня 2018 р. в Інституті законодавства Верховної Ради України, у рамках постійно діючого науково-практичного семінару «Моніторинг колізій та прогалин у національному законодавстві», відбулося науково-експертне обговорення питань застосування законодавства про національну безпеку та перспектив його удосконалення.


- 9 жовтня 2018 р. в Історико-меморіальному музеї Михайла Грушевського відбулася презентація серії видань Інституту законодавства Верховної Ради України «Із першоджерел» із передмовою Голови Верховної Ради України А. В. Парубія.


- У рамках заходів, спрямованих на подальший розвиток законодавчого забезпечення розвитку реального сектору економіки, 27 вересня 2018 року Інститутом законодавства Верховної Ради України проведено круглий стіл на тему: «Актуальні проблеми здійснення реформ в Україні».

- 26 червня 2018 року Інститут законодавства Верховної Ради України спільно з Женевським центром демократичного контролю над збройними силами та Центром досліджень армії, конверсії та роззброєння провели міжнародну науково-практичну конференцію з нагоди 22-ої річниці Конституції України «Правове регулювання децентралізації в Україні: безпекові аспекти».


- 21 червня 2018 року в Інституті законодавства Верховної Ради України відбувся експертно-комунікативний захід за участю представників відповідних спеціалізованих державних органів України з обговорення умов створення та основних напрямків діяльності Міжнародного центру моніторингу антикорупційного законодавства.


- 14 – 15 травня 2018 року Інститут законодавства Верховної Ради України виступив співорганізатором науково-практичної конференції «Відродження західної правничої традиції в Україні – перспективи для розвитку сучасної української правової культури».

- 23 – 27 квітня 2018 року Інститут законодавства Верховної Ради України у співпраці з Представництвом Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні вдруге провів Курс навчальних семінарів із міжнародного гуманітарного права.

- 19 квітня 2018 року в Інституті законодавства Верховної Ради України відбувся круглий стіл «Наукометричний вимір українського законодавства», до участі в якому були запрошені народні депутати України, відомі юристи та провідні співробітники Інституту законодавства Верховної Ради України.

 

- 22 березня 2018 року у рамках заходів, спрямованих на подальший розвиток законодавчого забезпечення розвитку реального сектору економіки, в Інституті законодавства Верховної Ради України проведено круглий стіл «Сучасний стан та проблеми стратегічного управління в Україні (на прикладі Національної програми інформатизації)».

         

- 14 березня 2018 року Інститут законодавства Верховної Ради України спільно із Женевським центром демократичного контролю над збройними силами та Центром досліджень армії, конверсії і роззброєння провели міжнародну спеціалізовану науково-практичну конференцію «Законодавче забезпечення парламентського контролю в оборонно-промисловому комплексі України».

 

- 27 лютого 2017 року в Інституті законодавства Верховної Ради проведено круглий стіл «Чотири роки окупації Криму: наслідки та перспективи» організований у співпраці з Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим.

 

- 20 лютого 2018 року Інститут законодавства Верховної Ради України спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції провели круглий стіл на тему: «Антикорупційне законодавство України: проблеми забезпечення ефективності».

          

 

 Заходи, організовані Інститутом законодавства Верховної Ради України у 2017 р.:

 

- У рамках заходів, спрямованих на подальший розвиток законодавчого забезпечення розвитку реального сектору економіки, Інститутом законодавства Верховної Ради України спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань економічної політики 7 грудня 2017 р. проведено круглий стіл з питань удосконалення правового регулювання науково-технічної та громадської експертизи в галузі нормотворчості.

 

            - 1 грудня 2017 року в Інституті законодавства Верховної Ради презентували програму заходів із поширення знань у галузі міжнародного гуманітарного права (МГП). Тренінги розробили спільно з представництвом Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні.

 

- 28 листопада 2017 року в Інституті законодавства Верховної Ради проведено круглий стіл «Парламент і медіа: застосування європейського правового досвіду в Україні». Захід організовано спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики.

 

            - 10 листопада 2017 року в Інституті законодавства Верховної Ради України відбувся круглий стіл, присвячений питанням підвищення ефективності роботи парламенту.

 

-  2 листопада 2017 року у рамках заходів Інституту законодавства Верховної Ради України, спрямованих на подальший розвиток законодавчого забезпечення розвитку реального сектору економіки, проведено круглий стіл «Сучасні проблеми виведення економіки України з кризи».

 

 - 2 листопада 2017 року відбувся черговий (третій) практикум із галузевої законотворчості для посадових осіб органів місцевого самоврядування, організований Апаратом Верховної Ради України разом із парламентським Комітетом з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

 

 - 10 жовтня 2017 року в Інституті законодавства Верховної Ради України проведено презентацію опублікованої Парламентським видавництвом монографії доктора економічних наук, професора Віктора Мандибури «Корупція: інституційна сутність та механізми подолання».

 

         - 28 вересня 2017 року в Інституті законодавства Верховної Ради України відбувся комунікативно-експертний захід, присвячений обговоренню проблем державного управління у надзвичайних ситуаціях техногенного та природного характеру в Україні та Німеччині.

 

- 26 червня 2017 року Інститут законодавства Верховної Ради України спільно з Інститутом держави і права ім. В.М. Корецького НАН України провели круглий стіл «Конституція України – основа консолідації суспільства і держави», присвячений 21-й річниці Конституції України та огляду напрямів конституційного розвитку нашої держави.

- 13 червня 2017 року в Інституті законодавства Верховної Ради України відбувся круглий стіл «Розвиток законодавства України у сфері житлової політики та комунальних послуг», в якому взяли участь співробітники Апарату Верховної Ради, науковці, представники міжнародних організацій та громадськості.

 

- У рамках заходів, спрямованих на подальший розвиток законодавчого забезпечення розвитку реального сектору економіки, 1 червня 2017 року Інститутом законодавства Верховної Ради України проведено круглий стіл «Сучасні проблеми упорядкування законодавчого поля у сфері розвитку вищої освіти».

 

- 25 травня 2017 року Інститут законодавства Верховної Ради України спільно з Радою Європи та Міжнародною фундацією виборчих систем проведено круглий стіл "Особливості реалізації виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та їх законодавче забезпечення".

 

- 22 травня 2017 року у Верховній Раді України за участю Голови парламенту Андрія Парубія і колишнього Президента Європейського Парламенту Пета Кокса відбулося засідання високої панельної дискусії «Законотворчий процес та європейська інтеграція в контексті парламентської реформи».

 

- 16 – 17 травня 2017 р. Інститут законодавства Верховної Ради України взяв участь у традиційній презентації-виставці ресурсів організацій, що надають технічну, аналітичну та консультативну допомогу Верховній Раді України – «Інформаційний ярмарок – 2017».

 

15 - 19 травня 2017 р. в Інституті законодавства Верховної Ради України відбувся українсько-німецько-польський науково-практичний семінар для молодих науковців і студентів "Елементи прямої демократії у сучасній правовій державі".

 

- 11 травня 2017 р. в Інституті законодавства Верховної Ради України відбулася презентація збірок законодавчих актів України «Законодавство України у сфері безпеки» (українською та англійською мовами), підготовлених за сприяння Женевського центру демократичного контролю за збройними силами (Центр ДКЗС).

 

        - 20 – 22 квітня 2017 року у м. Ужгород відбулася Міжнародна науково-практична конференція «ІХ Закарпатські правові читання», організована спільно Інститутом законодавства Верховної Ради України та Ужгородським національним університетом.

 

- 21 квітня в Національній бібліотеці України ім. Ярослава Мудрого в Києві учасники «Програми стажування в апараті Верховної Ради України» (інтерни) зустрічалися з Аллою Погорєловою — доктором політичних наук, заслуженим працівником культури України, науковим консультантом Інституту законодавства Верховної Ради України, яка брала активну участь у заснуванні програми, що діє за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку вже двадцять другий рік.

 

- 3 квітня 2017 року в Інституті законодавства Верховної Ради України пройшло експертне обговорення на тему: «Розвиток законодавства про адміністративну відповідальність. Новий кодекс – потреба та перспективи», організоване Інститутом законодавства у співпраці з громадською організацією LEAD office – Підтримка розвитку органів правопорядку та Відділом з правоохоронних питань Посольства США в Україні.

 

- 28 березня 2017 року в Інституті законодавства Верховної Ради України відбулася зустріч із заступником директора, керівником відділу країн Східної Європи, Південного Кавказу та Центральної Азії Женевського центру демократичного контролю за збройними силами (Центр ДКЗС) Філіпом Флурі.

 

- 23 березня в Інституті законодавства Верховної Ради України відбулося науково-експертне обговорення, присвячене питанням організації роботи апаратів міністерств. У заході взяли участь Міністр Кабінету Міністрів України, державні секретарі Кабінету Міністрів України, міністерств економічного розвитку і торгівлі, фінансів, юстиції, працівники Секретаріату Кабінету Міністрів України, провідні вчені, експерти та представники громадських організацій.

 

- 15 березня 2017 р. в Інституті законодавства Верховної Ради України відбулося засідання круглого столу із загальною спрямованістю на удосконалення законодавчого забезпечення розвитку реального сектору економіки України.

 

- 15 березня 2017 р. у конференц-залі Інституту законодавства Верховної Ради України відбулася лекція д-ра Чада ВІКЕРІ (Chad Vickery), Директора Центру прикладних досліджень і навчання Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), експерта із запровадження ефективних програм вирішення виборчих спорів на тему "Ієрархія законів. Розуміння та імплементація правових рамок, що регулюють вибори".

 

- 2 березня 2017 р. в Інституті законодавства Верховної Ради України відбулася нарада, присвячена 100-річному ювілею Української Центральної Ради та початку Української революції 1917 – 1921 рр.

 

- 1 лютого 2017 року в Інституті законодавства Верховної Ради України проведено круглий стіл, присвячений актуальним проблемам законотворення, у якому брали участь народні депутати України, представники Адміністрації Президента України, центральних органів виконавчої влади, провідні вчені науково-дослідних установ, вищих навчальних закладів, міжнародні експерти та представники громадських організацій. 

 

 

Заходи, організовані Інститутом законодавства Верховної Ради України у 2016 р.:

 

- 22 грудня 2016 року в Інституті законодавства відбулося засідання круглого столу, присвячене узагальненню результатів моніторингового дослідження законодавчих прогалин та колізій.

- 23 - 25 листопада 2016 року в Інституті законодавства Верховної Ради України у рамках проекту Європейського Союзу та Ради Європи «Свобода медіа в Україні» відбувся семінар-тренінг для управлінців «Інтернет і права людини».

- 18 листопада 2016 року в Інституті законодавства Верховної Ради України відбулася науково-практична конференція, присвячена актуальним проблемам судової реформи в Україні, в якій взяли участь представники Адміністрації Президента України, апарату Верховної Ради України, судді Конституційного Суду України, Верховного Суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищого адміністративного суду України та провідні науковці.

- 2 листопада 2016 р. у рамках заходів, спрямованих на подальший розвиток законодавчого забезпечення розвитку реального сектору економіки  Інститутом законодавства Верховної Ради України проведено «круглий стіл» на тему: «Сучасні проблеми упорядкування законодавчого поля у сфері перспективного розвитку освіти».

- 18 жовтня 2016 року в Інституті законодавства Верховної Ради України проведено науково-практичний семінар, у форматі якого відбулося фахове обговорення сучасних методів аналізу та визначення ефективності законодавства.

- 17–19 жовтня 2016 р. у м. Зелена Гура (Республіка Польща) за участю представників Інституту законодавства Верховної Ради України відбулася міжнародна наукова конференція – Зеленогурські зустрічі конституціоналістів на тему «Актуальні проблеми референдумів».

- 20 вересня 2016 р. в Інституті законодавства Верховної Ради України відбулося урочисте вручення свідоцтв про підвищення кваліфікації державного зразка випускникам Української школи законотворчості.

- 22 червня 2016 року в Інституті законодавства Верховної Ради України відбулася науково-практична конференція, присвячена 20-річчю прийняття  Конституції України, у якій взяли участь представники Адміністрації Президента України, апарату Верховної Ради України, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, провідні науковці.

- Із 30 травня по 1 червня 2016 року в Інституті законодавства Верховної Ради України працювала експертна місія європейських фахівців з метою обміну практичним досвідом щодо практики гармонізації національного законодавства до норм права (acquis) ЄС та зміцнення потенціалу Інституту законодавства. Місія організована у співпраці з Бюро з питань законодавства та Міністерством закордонних і європейських справ Республіки Хорватія у рамках реалізації Інструменту технічної допомоги та обміну інформацією Європейської Комісії TAIEX.

- 27 травня 2016 року Інститутом законодавства Верховної Ради України проведено круглий стіл, на якому обговорювалися сучасні проблеми удосконалення законодавчого поля у сфері перспективного розвитку освіти.

- 16 травня 2016 року в Інституті законодавства Верховної Ради України відбувся круглий стіл, присвячений презентації видання “Парламентська коаліція: вітчизняний досвід та європейська практика”. Учасниками заходу, організованого спільно з Національним демократичним інститутом міжнародних зв’язків (США), були народні депутати України, представники Апарату Верховної Ради України, науковці та співробітники Інституту законодавства, іноземні експерти;

- 11 – 13 травня 2016 року в Інституті законодавства Верховної Ради України відбулися заходи українсько-німецько-польського науково-правового проекту “Свобода слова і засобів масової інформації в Україні, Німеччині та Польщі”. Проект реалізовано у партнерстві з Мюнхенським Інститутом східноєвропейського права (Німеччина) за сприяння Німецької служби академічних обмінів (ДААД);

- 21 квітня 2016 року в Інституті законодавства Верховної Ради України відбувся круглий стіл на тему «Актуальні питання соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей з урахуванням досвіду країн – членів НАТО»;

- 20 квітня 2016 р. Апарат Верховної Ради України, Інститут законодавства Вер­ховної Ради України та представництво Фонду Фрідріха Наумана «За Свободу!» в Україні провели круглий стіл «Удос­коналення роботи Вер­ховної Ради: європейські стандарти та шляхи забезпечення довіри суспільства до парламенту»;

- 6 квітня 2016 р. в Інституті законодавства Верховної Ради України за підтримки Фонду Ганса Зайделя відбувся круглий стіл «Проблеми законодавства про тимчасово окуповані території та шляхи його удосконалення»;

- 30 березня 2016 р. в Інституті законодавства Верховної Ради України відбулося чергове засідання круглого столу, на якому обговорювалися сучасні проблеми удосконалення законодавства у сфері освіти;

- 23 березня 2016 р. в Український школі законотворчості Інституту законодавства Верховної Ради України відбувся семінар на тему “Технологічні аспекти економічних реформ в Україні”;

- 17-18 березня 2016 р. у м. Регенсбург (Німеччина) за участю представників Інституту законодавства Верховної Ради України відбулася українсько-німецько-польська конференція “Свобода засобів масової інформації в Україні, Німеччині та Польщі”;

- 17 березня 2016 р. в Інституті законодавства Верховної Ради України відбувся круглий стіл на тему «Проблеми юридичної відповідальності військовослужбовців в особливий період з урахуванням досвіду їх участі у проведенні антитерористичної операції»;

- 11 березня 2016 р. в Інституті законодавства Верховної Ради України відбулася on-line конференція на тему «Перспективи застосування медіації при вирішенні податкових спорів в Україні»;

- 25 лютого 2016 р. в Інституті законодавства Верховної Ради України за підтримки Фонду Ганса Зайделя відбувся круглий стіл «Захист прав внутрішньо переміщених осіб: міжнародні стандарти та національний досвід»;

- 28 січня 2016 р. в Інституті законодавства Верховної Ради України відбувся круглий стіл на тему «Проблеми удосконалення законодавства з питань воєнної безпеки України (в контексті нової редакції Воєнної доктрини України та поглиблення співпраці з НАТО)»;

 

Заходи, організовані Інститутом законодавства Верховної Ради України у 2015 р.

 

 

Заходи, організовані Інститутом законодавства Верховної Ради України у 2014 р.

 

 

Заходи, організовані Інститутом законодавства Верховної Ради України у 2013 р.

 

 

Заходи, організовані Інститутом законодавства Верховної Ради України у 2012 р.

 

 

Заходи, організовані Інститутом законодавства Верховної Ради України у 2011 р.

 

 

Заходи, організовані Інститутом законодавства Верховної Ради України у 2010 р.

 

 

Заходи, організовані Інститутом законодавства Верховної Ради України у 2009 р.

 

 

Заходи, організовані Інститутом законодавства Верховної Ради України у 2008 р.

 

 

Заходи, організовані Інститутом законодавства Верховної Ради України у 2007 р.

 

 

27 листопада 2018

i

20 листопада 2018 року в Інституті законодавства Верховної Ради України, спільно із Женевським центром демократичного контролю над збройними силами, Центром досліджень армії, конверсії і роззброєння, проведено науково-експертне обговорення питань забезпечення рівних можливостей для жінок і чоловіків у Збройних Силах України та інших військових формуваннях.
14 листопада 2018

i

1 листопада в Інституті законодавства Верховної Ради України відбувся круглий стіл, присвячений обговоренню сучасного стану та тенденцій розвитку національного законодавства впродовж останнього десятиліття.
12 листопада 2018

i

Інститут законодавства Верховної Ради України разом із Міжнародним Комітетом Червоного Хреста в жовтні 2018 року у черговий раз провів навчальні курси із міжнародного гуманітарного права, слухачами яких стали народні депутати України, їхні помічники-консультанти, співробітники секретаріатів парламентських комітетів і фракцій, учасники стажування в апараті Верховної Ради України.
06 листопада 2018

i

18 жовтня 2018 р. в Інституті законодавства Верховної Ради України, у рамках постійно діючого науково-практичного семінару «Моніторинг колізій та прогалин у національному законодавстві», відбулося науково-експертне обговорення питань застосування законодавства про національну безпеку та перспектив його удосконалення.
18 жовтня 2018

i

- 9 жовтня 2018 р. в Історико-меморіальному музеї Михайла Грушевського відбулася презентація серії видань Інституту законодавства Верховної Ради України «Із першоджерел» із передмовою Голови Верховної Ради України А. В. Парубія.