Пошук по сайту
company logo
28 лютого 2019, 15:52

Міжнародне співробітництво


10

Забезпечуючи науково-правову підтримку парламенту України, Інститут законодавства сприяє інтеграції й адаптації національного законодавства до стандартів Європейського Союзу та упродовж багатьох років на постійній основі підтримує зв’язки з міжнародними організаціями, агентствами і фондами, а також іноземними науково-дослідними установами й закладами вищої освіти.

Інститут плідно співпрацює з представництвами організацій системи ООН в Україні, зокрема Міжнародної організації праці, Міжнародної організації з міграції, Міжнародної фундації виборчих систем, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Зокрема, у співробітництві із Європейською Комісією «За демократію через право» та Міжнародною фундацією виборчих систем проведено низку круглих столів і семінарів під узагальненою назвою «Особливості реалізації виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та їх законодавче забезпечення», матеріали яких увійшли до видання з однойменною назвою.

Вагомі науково-практичні здобутки приносить співробітництво з Європейською комісією за демократію через право (Венеціанською Комісією), Офісом інструменту технічної допомоги та обміну інформацією з Європейською Комісію (ТАІЕХ), Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ (ODIHR) й іншими установами. Так, спільно з експертною місією європейських фахівців реалізовано проект щодо практики гармонізації національного законодавства із законодавством Європейського Союзу. У рамках співробітництва з ОБСЄ відбуваються заходи із залученням співробітників, які брали участь у розробці Рекомендацій з проведення публічних консультацій у законотворчому процесі в Україні та Контрольного переліку питань для оцінки впливу законопроектів на забезпечення прав людини в Україні.

Інститут законодавства також активно співпрацює із такими міжнародними місіями та зарубіжними фондами, як Консультативна місія ЄС в Україні, Німецький фонд міжнародного правового співробітництва, Німецька служба академічних обмінів (DAAD), представництва фондів Конрада Аденауера, Фрідріха Науманна «За Свободу», Ганса Зайделя (Німеччина) та ін. Наприклад, у рамках співпраці з Фондом Конрада Аденауера розроблено, оформлено й передано до його Представництва проектні пропозиції для подальшого опрацювання й розвитку співпраці за темами: «Державно-правове забезпечення інтересів приватних осіб у контексті реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС», «Правові аспекти інформатизації українського суспільства в контексті європейської інтеграції» та «Право громадян на доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля в Україні».

Упродовж 2000 – 2013 рр. Інститутом законодавства Верховної Ради України спільно з Київським офісом Інституту Кенана проводилися круглі столи, семінари та конференції присвячені питанням розвитку демократії та проблем законодавчого забезпечення.

Продовжується співпраця з Місією міжнародного комітету Червоного Хреста. Зокрема, вже кілька років поспіль організовуються навчальні курси із міжнародного гуманітарного права.

У контексті двосторонньої співпраці з іноземними науково-дослідними установами та закладами вищої освіти здійснюються спільні дослідження з Національним демократичним інститутом міжнародних зв’язків (США), Женевським Центром демократичного контролю за збройними силами, Мюнхенським Інститутом східноєвропейського права, Університетом м. Регенсбург (Німеччина), Батумським державним університетом ім. Шота Руставелі, Гданським, Вроцлавським, Зелено-Гурським університетами (Польща) та ін. Зокрема, за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD) триває реалізація спільного з Мюнхенським Інститутом східноєвропейського права науково-освітнього проекту «Правове забезпечення прямої демократії в Україні, Німеччині та Польщі».

На «східному» векторі міжнародного партнерства Інститут підтримує постійні зв’язки з Інститутом законодавства Республіки Казахстан, Інститутом моніторингу чинного законодавства при Президентові Республіки Узбекистан й Інститутом дослідження законодавства при Постійному Комітеті Національного Зібрання В’єтнаму.

 

14 липня 2020

i

13 липня 2020 року відбулася зустріч у дистанційному режимі в.о. директора Інституту законодавства Верховної Ради України, члена-кореспондента НАН України Євгена Бершеди із новопризначеним координатором юридичного відділу Делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні паном П’єром Апраксіним.
13 липня 2020

i

9–10 липня 2020 року в Інституті законодавства Верховної Ради України, за участі Першого заступника Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, у дистанційному форматі відбулося експертне обговорення «Правовий моніторинг чи пост-законодавчий контроль: питання співвідношення та ефективності».
09 липня 2020

i

8 липня 2020 року під головуванням заступника керівника Офісу парламентських реформ В. Толкованова в рамках онлайн-конференції «Упровадження стандартів гендерної рівності в Апараті Верховної Ради України» відбулося обговорення пріоритетів державної політики у сфері забезпечення гендерної рівності та перспектив організації навчання уповноважених працівників (працівниць), відповідальних за забезпечення стандартів гендерної рівності в Апараті Верховної Ради.
08 липня 2020

i

8 липня 2020 року в рамках заходів, спрямованих на подальший розвиток законодавчого забезпечення розвитку реального сектору економіки, в Інституті законодавства Верховної Ради України проведено круглий стіл з обговорення актуальних проблем здійснення нагальних реформ.
27 червня 2020

i

24 червня 2020 року в Інституті законодавства Верховної Ради у дистанційному форматі відбулася науково-практична конференція з нагоди 24-ої річниці Конституції України на тему «Конституційно-правова модель «цифрової України».