Пошук по сайту
company logo
29 жовтня 2018, 12:39

Міжнародне співробітництво


10

Забезпечуючи науково-правову підтримку парламенту України, Інститут законодавства сприяє інтеграції й адаптації національного законодавства до стандартів Європейського Союзу та упродовж багатьох років на постійній основі підтримує зв’язки з міжнародними організаціями, агентствами і фондами, а також іноземними науково-дослідними установами й закладами вищої освіти.

Інститут плідно співпрацює з представництвами організацій системи ООН в Україні, зокрема Міжнародної організації праці, Міжнародної організації з міграції, Міжнародної фундації виборчих систем, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Зокрема, у співробітництві із Європейською Комісією «За демократію через право» та Міжнародною фундацією виборчих систем проведено круглий стіл «Особливості реалізації виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та їх законодавче забезпечення», матеріали якого увійшли до видання з однойменною назвою.

Вагомі науково-практичні здобутки приносить співробітництво з Європейською комісією за демократію через право (Венеціанською Комісією), Офісом інструменту технічної допомоги та обміну інформацією з Європейською Комісію (ТАІЕХ), Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ (ODIHR) й іншими установами. Так, спільно з експертною місією європейських фахівців реалізовано проект щодо практики гармонізації національного законодавства із законодавством Європейського Союзу. У рамках співробітництва з ОБСЄ відбуваються заходи із залученням співробітників, які брали участь у розробці Рекомендацій з проведення публічних консультацій у законотворчому процесі в Україні та Контрольного переліку питань для оцінки впливу законопроектів на забезпечення прав людини в Україні.

Інститут законодавства також активно співпрацює із такими міжнародними місіями та зарубіжними фондами, як Консультативна місія ЄС в Україні, Німецький фонд міжнародного правового співробітництва, Німецька служба академічних обмінів (DAAD), представництва фондів Конрада Аденауера, Фрідріха Науманна «За Свободу», Ганса Зайделя (Німеччина) та ін. Наприклад, у рамках співпраці з Фондом Конрада Аденауера розроблено, оформлено й передано до його Представництва проектні пропозиції для подальшого опрацювання та розвитку співпраці за темами: «Державно-правове забезпечення інтересів приватних осіб у контексті реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС», «Правові аспекти інформатизації українського суспільства в контексті європейської інтеграції» та «Право громадян на доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля в Україні».

Продовжується співпраця з Місією міжнародного комітету Червоного Хреста. Зокрема, упродовж кількох років організовуються навчальні курси із міжнародного гуманітарного права.

У контексті двосторонньої співпраці з іноземними науково-дослідними установами та закладами вищої освіти здійснюються спільні дослідження з Національним демократичним інститутом міжнародних зв’язків (США), Женевським Центром демократичного контролю за збройними силами, Мюнхенським Інститутом східноєвропейського права, Університетом м. Регенсбург (Німеччина), Батумським державним університетом ім. Шота Руставелі, Гданським, Вроцлавським, Зелено-Гурським університетами (Польща) та ін. Зокрема, за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD) триває реалізація спільного з Мюнхенським Інститутом східноєвропейського права науково-освітнього проекту «Правове забезпечення прямої демократії в Україні, Німеччині та Польщі».

На «східному» векторі міжнародного партнерства Інститут підтримує постійні зв’язки з Інститутом законодавства Республіки Казахстан, Інститутом моніторингу чинного законодавства при Президентові Республіки Узбекистан та Інститутом дослідження законодавства при Постійному Комітеті Національного Зібрання В’єтнаму.

 

14 лютого 2019

i

11 лютого 2019 року в Інституті законодавства Верховної Ради України відбулося робоче засідання Міжнародного центру моніторингу інвестиційного законодавства, темою якого обрано співпрацю між Україною та Індією у сфері інвестування.
31 січня 2019

i

17 січня 2019 року в Комітеті Верховної Ради України у закордонних справах відбулася презентація монографії «Питання розвитку та реалізації міжнародних стандартів прав корінних народів», що вийшла під егідою Інституту законодавства Верховної Ради України й Представництва Президента України в АРК.
25 січня 2019

i

24 січня 2019 року в Інституті законодавства Верховної Ради України відбулася презентація англомовної наукової збірки «Децентралізація. Деліберація. Демократія. Наша сила у відмінності» (Decentralisation. Deliberation. Democracy. Our power in diversity).
17 січня 2019

i

- 17 січня 2019 року в Інституті законодавства Верховної Ради України відбулася презентація видання «На свято поєднання», присвяченого 100-річчю Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
03 січня 2019

i

26 грудня 2018 року в Інституті законодавства відбулася презентація видання «Про українську церкву», присвяченого церковному життю періоду Української революції 1917–1921 років.