ПОШУК
Розширений пошук
Пошук здійснюється у публікаціях веб-сайту

Головна » Анонс

15 березня 2017 р. в Інституті законодавства Верховної Ради України відбулося засідання круглого столу із загальною спрямованістю на удосконалення законодавчого забезпечення розвитку реального сектору економіки України.
версія для друку
13 березня 2017
15 березня 2017 р. в Інституті законодавства Верховної Ради України відбулося засідання круглого столу із загальною спрямованістю на удосконалення законодавчого забезпечення розвитку реального сектору економіки України.

15 березня 2017 р. в Інституті законодавства Верховної Ради України відбулася відкрита лекція доктора Чада Вікері «Ієрархія законодавчих актів. Розуміння та імплементація правових рамок, що регулюють вибори».

Лекція організована Інститутом законодавства у співпраці з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) для ознайомлення з результатами науково-прикладного дослідження, проведеного групою експертів IFES у 2016 році на основі вивчення виборчого права різних країн світу.

Під час відкриття заходу заступник директора Інституту законодавства, доктор юридичних наук Артем Янчук зазначив, що якість виборчого законодавства є однією з ключових засад реалізації права на народне волевиявлення. Інститут законодавства, як базова установа науково-правового забезпечення законодавчої діяльності парламенту, сприяє вдосконаленню законодавчо-правових норм, і його системна співпраця з Міжнародною фундацією виборчих систем створить для цього потужний та дієвий ресурс.

У ході презентації доктор Чад Вікері, директор Центру прикладних досліджень і навчання, експерт із запровадження ефективних програм вирішення виборчих спорів Міжнародної фундації виборчих систем, підкреслив, що праву більшості країн притаманні загальні принципи, які є ключовими для визначення мети кожного правового акта в рамках нормативно-правової бази та забезпечують їх авторитет і законність. У матеріалах представленого ним дослідження охарактеризований взаємозв’язок положень різних документів нормативно-правового характеру – від міжнародних договорів до національних програм і керівних настанов. На думку авторів роботи, розуміння принципів ієрархії законодавчих актів важливе для забезпечення дотримання верховенства права. Воно необхідне у процесі розробки та впровадження відповідних правил і процедур, а також для належного застосування правових норм державними органами різних рівнів, що забезпечують виконання виборчого законодавства та захист основних громадянських і політичних прав населення. Не менш важливо, щоб таким розумінням та відповідними знаннями володіли й інші сторони, які беруть участь у діяльності, пов’язаній із виборчим процесом.

Лекція завершилася дискусією, що стосувалася як теоретичних, так і практичних аспектів теми. Учасники приділили увагу особливостям системи українського права в цілому та виборчого законодавства зокрема, обговорили питання його ефективності та перспектив розвитку, а також способи покращення практики застосування.

Слухачами й учасниками дискусії були співробітники Інституту законодавства, помічники-консультанти народних депутатів України, співробітники Апарату Верховної Ради України, науковці, викладачі та студенти вищих навчальних закладів, експерти і представники громадських організацій.

У найближчих планах подальшої співпраці Інституту законодавства та Міжнародної фундації виборчих систем є експертно-громадське опрацювання законодавчого врегулювання виборчих прав внутрішньо переміщених осіб.

 

Розробник: ЗАТ "Cофтлайн" (Україна)